Czytnik czasu pracy iClock P880

Czytnik czasu pracy na karty zbliżeniowe z wbudowaną kamerą i kolorowym wyświetlaczem TFT

Czytnik czasu pracy iClock P880 z wbudowana kamerą przeznaczony jest do rejestracji zdarzeń wejść i wyjść z pracy z funkcją wykonania zdjęcia osoby rejestrującej się. Niezwykle nowoczesny design, duży kolorowy wyświetlacz świetnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Duże, wyraźnie opisane przyciski wybory trybu rejestracji sprawiają, że urządzenie jest wygodne w obsłudze i ergonomiczne.

Pracownik rejestrując wejście lub wyjście z pracy zbliża kartę do czytnika, w chwili prawidłowej rejestracji następuje potwierdzenie sygnałem dźwiękowym, stosownym komunikatem na ekranie urządzenia oraz wykonane zostanie zdjęcie. Wykonane zdjęcie pokazywane jest przez chwilę na ekranie, co daje pracownikowi pewność, że wykonana rejstracja jest prawidłowa i zostanie powiązana z jego wizerunkiem. Wszystkie zdjęcia są zapisane w pamięci urządzenia i w momencie pobierania zdarzeń z bufora są również pobierane i zapisywane na dysku komputera.

W zdjęciu zakodowane są data, godzina zdarzenia oraz ID pracownika. W oknie "Korekcja zdarzeń" w programie do ewidencji czasu pracy RcpAccessnet+ klikając na liście zdarzeń, na wybrane w danym dniu i godzinie zdarzenie otrzymujemy podgląd w postaci zdjęcia wykonanego w chwili rejestracji osoby stojącej przed czytnikiem. Rozwiązanie to gwarantuje, że pracownicy w mniejszym stopniu będą próbowali oszukać system, np.: poprzez przekazywanie sobie kart.

Częstym problemem użytkowników może być niepewność, czy pracownicy wcześniej wychodzący z pracy nie przekazują kart kolegom, którzy zostają dłużej, z prośbom o zarejestrowanie wyjścia. Podobnie dzieje się ze spóźnialskimi. Zastosowanie tego rejestratora wyeliminuje takie zdarzenia. Sytuacje takie mogą mieć miejsce szczególnie na nocnych zmianach lub popołudniowych, kiedy to nadzór nad pracownikami jest zdecydowanie mniejszy, większść osób z administracji zwykle kończy pracę. Dzięki zastosowaniu kamery czytnik dodatkowo dyscyplinuje pracowników.

Uwaga! Urządzenie może być zastosowane w sytuacji, gdy zdalna lokalizacja, np. oddział firmy nie ma stałego adresu IP lub nie ma możliwości udostępnienia przekierowania połączeń do czytnikia. Czytnik ma wbudowaną funkcję łączenia się z serwerem w celu przesłania konfiguracji, czy danych z pamięci o wejściach i wyjściach pracowników. Typowe rozwiązania wymagają stałego adresu IP dla czytnika lub zdalnej lokalizacji, bo to aplikacja na serwerze łączy sie z czytnikami w sieci z ustalonym dresem IP.

Ważne! Podczas montażu tego modelu należy uwzględnić wysokość pracowników. Należy instalować na takiej wysokości, aby czytnik nie robił zdjęć szyjom, albo czołom pracowników. Należy uśrednić wysokość na jakiej jest montowany.

Innym ważnym aspktem jest montaż w takim miejscu, który wymusza przed rejestracją pozycje pracownika na wprost czytnika. Chodzi o uniknięcie sytuacji, że aparat będzie rejestrował wyciągnięte ręce, a nie front pracownika.

Urządzenie posiada 8 przycisków funkcyjnych, których interpretacja może być dowolna. W programie RcpAccessNet+ traktowane są jako różne rodzaje wyjść służbowych. Przyciski są programowalne, to znaczy, że można dowolny deaktywować lub aktywować, pozostawiając tylko te istotne oraz zmieniać nazwę wyświetlaną na ekranie.

Montaż i podłączenie urządzenia jest niezwykle proste, dane przeyłane są przez sieć LAN. Montaż można wykonać samodzielnie. Rejestracje mogą być wykonywane przy użyciu kart zbliżeniowych lub kodów klawiatury.

Czytnik iClock P880 współpracuje z profesjonalnym oprogramowaniem rejestracji czasu pracy pracowników RcpAccessNet+ oraz RcpAccessLajt.

Techniczny opis produktu

 • Pamięć zdarzeń: 200 000
 • Pamięć kart: 300 00
 • Komunikacja: TCP/IP, Pendrive USB
 • Wyświetlacz: 3,5" TFT color
 • Kamera 1,3Mpix
 • Jezyk: polski
 • Zasilanie: 12V DC
 • Zasilacz w zestawie: brak
 • Pobór prądu: max. 1,5A
 • Temperatura pracy: 0° C ... 45° C
 • Wilgotność otoczenia: 20% ... 80%
 • Wymiary (mm): 189,5 x 136,5 x 44,5 mm
 • Standardowe funkcje:
  - Płyta montażowa
  - Ukryte przewody
  - Praca autonomiczna
 • System operacyjny: Linux
 • Obudowa: do zastosowań wewnętrznych
 • W opcji:
  - identyfikacja biometryczna,
  - WiFi,
  - GPRS/3G,
  - akumulator,
  - odczyt kodów kreskowych

Pomoc handlowa

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt, handlowiec dobierze właściwy model w zależności od oczekiwań oraz wymagań technicznych.