PTF1700

Czytnik czasu pracy na karty zbliżeniowe i biometryczny linii papilarnych do zastosowań zewnętrznych

PTF1700 to jeden z najmniejszych na świecie terminali kontroli dostępu wykorzystujący linie papilarne do identyfikacji. Główne funkcje to kontrola dostępu i rejestracja czasu pracy (czytnik czasu pracy). Wykonany w wodoodpornej obudowie IP65 oferuje dodatkową wytrzymałość w każdych warunkach pogodowych, w tym w środowisku zewnętrznym. Jest to specjalnie zaprojektowane urządzenie dla samodzielnych aplikacji takich jak dom, biuro, sklep, garaż, fabryki i inne.

Biometryczny czytnik czasu pracy PTF1700 to niezwykle eleganckie rozwiązanie przeznaczone do zastosowań w systemach kontroli dostępu. Urządzenie jest wodoodporne, zatem istnieje możliwość zastosowania w warunkach zewnętrznych. Warunki pogodowe jak deszcz, śnieg, niskie temperatury nie zakłócają pracy czytnika. Ponadto trudne warunki środowiskowe jak zapylenie i kurz również nie są zagrożeniem dla stabilnej pracy czytnika.

Urządzenie jest przeznaczone do zastosowań w systemach kontroli dostępu, jednak w przypadku zastosowania jednocześnie dwóch czytników rejestrujących wchodzących, a drugi wychodzących, można uzyskać świetne rozwiązanie sprzętowe dla systemu rejestracji czasu pracy. Należy zwrócić uwagę, że na czytnikach nie ma możliwości wyboru trybu zdarzenia (wejście/wyjście/wyjście służbowe), dlatego należy stosować PTF1700 w parach. Osobny czytnik do rejestracji wejść, osobny do rejestracji wyjść.

Czytnik ma podświetlany wyświetlacz, doskonale prezentujący aktualny czas, datę oraz informacje dotyczące autoryzacji. Poprawna autoryzacja sygnalizowana jest charakterystycznym sygnałem dźwiękowym oraz mignięciem diody. Najważniejszym sygnałem jednak jest otwarcie drzwi, otwarcie szlabanu, zwolnienie bramki obrotowej lub uchylnej, wyłączenia alarmu, itp.

Informacje przechowywane w czytniku są podtrzymywane bateryjnie, zatem brak zasilania nawet na dłuższy czas nie spowoduje utraty informacji kto i kiedy wchodził, zapisanej w buforze pamięci czytnika. Podobnie jak w przypadku wszystkich oferowanych przez nas rejestratorów rcp i czytników kontroli dostępu wszelkie dane konfiguracyjne i nastawy są zapisane w pamięci przez 10 lat (na tyle oceniana jest trwałość wbudowanej baterii). Naturalnie, sprawne funkcjonowanie czytnika wymaga zasilania 12V. Zaleca się zastosowanie akumulatorów, zapewniającej możliwość sterowania drzwiami i autoryzacje podczas chwilowych zaników napięcia.

Blokada drzwi w systemie kontroli dostępu możliwa jest za pomocą zwory elektromagnetycznej lub elektrozaczepu wmontowanego w drzwi. Zaleca się, aby z myślą o kontroli dostępu zamawiać drzwi z wbudowanymi fabrycznie elektrozaczepami oraz oryginalnymi okuciami klamek i gałek. W sytuacji, gdzie decyzja o instalacji systemu kontroli dostępu lub rejstracji czasu pracy z kontrolą otwarcia drzwi, została podjęta po zakupie i wmontowaniu stolarki drzwiowej, może być kłopotliwe, a czasem niemożliwe przerobienie drzwi tak, aby były sterowane za pomocą elektrozaczepu. Trudne też może być dobranie nowych klamek i gałek, pasujących do wyglądu drzwi. W takich sytuacjach rozwiązaniem są zwory elektormagnetyczne, jednak rozwiązanie to zmienia estetykę pomieszczeń, ale w żadnum razie nie jest gorsze. Czytnik PTF1700 może sterować zarówno eletrozaczepami jak i zworami elektromagnetycznymi.

Czytnik z racji niepowtarzalnego designu może być montowany w miejscach wymagających dbałości o estetykę, gdzie pierwiastek nowoczesności jaki prowadza czytnik PTF1700 na pewno będzie komponować się z każdym otoczeniem.

Czytnik PTF1700 współpracuje z profesjonalnym oprogramowaniem rejestracji czasu pracy RcpAccessNet+ oraz RcpAccessLajt.

Techniczny opis produktu

 • Pamięć zdarzeń: 10 000
 • Pamięć odcisków: 1500
 • Czas identyfikacji: <=2 s
 • FAR: <=0,0001%
 • FRR: <=1%
 • Komunikacja: TCP/IP, RS232, RS485
 • Wyświetlacz: 128 x 64 OLED with white color
 • Jezyk: polski
 • Zasilanie: 12V DC
 • Zasilacz w zestawie: brak
 • Pobór prądu: max. 3 A
 • Temperatura pracy: -20° C ... 50° C
 • Wilgotność otoczenia: 20% ... 80%
 • Wymiary (mm): 62,5 x 185 x 41,5 mm
 • Standardowe funkcje:
  - identyfikacja - odcisk palca
  - Płyta montażowa
  - Ukryte przewody
  - Wbudowany przekaźnik umożliwiający realizację kontroli dostępu
  - Praca w systemie lub autonomiczna
 • System operacyjny: Linux
 • Obudowa: IP65, do zastosowań zewnętrznych

Pomoc handlowa

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt, handlowiec dobierze właściwy model w zależności od oczekiwań oraz wymagań technicznych.